26 – Budynek mieszkalny jednorodzinny w Kobyłce

Budynek mieszkalny jednorodzinny został wybudowany w miejscowości Kobyłka pod Warszawą. Powstał jako obiekt dwukondygnacyjny – parter z poddaszem użytkowym.

Na parterze zaprojektowaliśmy pomieszczenia dla wspólnego użytkowania rodziny. Są to przede wszystkim: wiatrołap, korytarz, schody, otwartą kuchnię, jadalnię, salon z kominkiem oraz łazienkę. Ponadto parter zawiera pomieszczenie garażowe oraz kotłownię. Na poddaszu umieściliśmy 4 pokoje, 2 łazienki, garderobę i 2 korytarze.

Dom zaprojektowaliśmy w technologii tradycyjnej co oznacza że ściany są murowane dwuwarstwowe, strop żelbetowy. Ponadto zaprojektowaliśmy dach dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, płatwiowo-krokwiowej. Jednak, przede wszystkim to na co zwraca się uwagę na pierwszy rzut oka to różnorodne okna. Wpuszczają one do wnętrza bardzo dużo światła dziennego przez co budynek od wewnątrz wydaje się jeszcze większy niż jest w rzeczywistości. Elewacje budynku została wykonana poprzez połączenie jasnego tynku strukturalnego z ciemną stolarką okienną oraz grafitowymi barierkami i poszyciem dachu odpowiadającym im kolorem. Podsumowując jest kontrastowo i elegancko.

Budynek mieszkalny jednorodzinny ma powierzchnię 214,82m2.

Budynek mieszkalny jednorodzinny Architekt Kobyłka Budynek mieszkalny jednorodzinny Architekt Kobyłka Budynek mieszkalny jednorodzinny Architekt Kobyłka Budynek mieszkalny jednorodzinny