35 – Koncepcja internatu dla młodzieży

Prezentowany obiekt został zaprojektowany jako reprezentacyjna kubatura wielkoprzestrzenną z przekryciem nie wymagającym wprowadzenia słupów i ścian nośnych w przestrzeni wewnętrznej. W tym nowoczesnym budynku znajdować się miał internat dla chłopców, którego najbardziej charakterystycznym elementem stała się sala widowiskowo-sportowa ze sceną, nagłośnieniem i multimediami i zapleczem zawierającym:

– siłownię,
– dwie sale rehabilitacyjne,
– pokój trenerski,
– magazyn na sprzęt sportowy.

Wszystkie kondygnacje oraz wejście do budynku przystosowane zostały do potrzeb osób niepełnosprawnych, a wnętrza obiektu przypominają dom rodzinny, aby ułatwiać budowanie więzi między wychowankami – w związku z tym zaprojektowano odrębne mieszkania dla 8-10 osób, a każde z nich zawiera w sobie jadalnię z aneksem kuchennym, przedpokój, duży pokój dzienny, cztery trzyosobowe sypialnie, pokój wychowawcy, łazienki z WC (odrębna dla każdego pokoju) oraz pomieszczenia gospodarczego.

Ponadto w budynku przewidziano również pomieszczenia obsługi obiektu tj. hol wejściowy z recepcją, gabinet pielęgniarski, świetlicę, jadalnię samoobsługową z zapleczem, pokój kierownika, pokój psychologa, administracji itd.