5 – Nadbudowa domu jednorodzinnego

Nadbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego

W tym projekcie dokonano nadbudowy istniejącego budynku w celu zaadaptowania strychu na cele mieszkalne wraz z modernizacją i odświeżeniem całości obiektu, w celu przywrócenia go do określonych standardów.

Wykonano wewnętrzną klatkę schodową, wzmocnienie elementów konstrukcyjnych m.in. pozwalających na wprowadzenie schodów na poddasze oraz termomodernizację obiektu.

W poddaszu budynku utworzono duży salon wraz z aneksem kuchennym, 2 pokoje z garderobami oraz dużą łazienkę. Salon doświetliliśmy trzema dużymi oknami, które jednocześnie pogłębiają walory estetyczne elewacji.

Projektując nadbudowę budynku dokonaliśmy demontażu istniejącej ścianki kolankowej, jednocześnie wprowadzając żelbetową opaskę na obwodzie budynku, z której wyprowadziliśmy żelbetowe słupy do połączenia z wieńcem pod projektowaną murłatą. Całość konstrukcji dachowej wykonano jako drewnianą typu krokwiowo-płatwiowego z jednostronnymi jętkami.

Zdjęcia, przedstawiające prace modernizacyjne, można obejrzeć w naszej galerii: Realizacja nr 9 – nadbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego.