Budynek zaprojektowano na potrzeby zakładu szklarskiego. Znajduje się w nim część produkcyjna, biurowo-socjalna oraz ekspozycja.
Rzut budynku powstał na bazie wielokąta – taki układ determinował kształt działki, konstrukcja obiektu, przebieg zewnętrznych linii energetycznych oraz ściśle określone (ze względu na ciągi technologiczne) parametry pomieszczeń.
W parterze budynku zaprojektowaliśmy część produkcyjną z ciągiem technologicznym i dostępną bezpośrednio z hali częścią socjalno-sanitarną. Na 1 kondygnacji znajduje się też część ekspozycyjno-biurowa z zapleczem socjalnym oraz sanitarnym oraz przyległy do pomieszczenia ekspozycyjnego niewielki magazyn.
Na 1 piętrze budynku znajduje się przestrzeń biurowa oraz część gospodarcza. Prowadzą na nie schody umiejscowione zarówno wewnątrz budynku jak i schody zewnętrzne.
Kształt budynku wymagał od nas bardzo dużo dokładności, cierpliwości i skupienia – zarówno podczas projektowania funkcjonalności budynku, symetrii i asymetrii w elewacjach jak i przy projektowaniu całości konstrukcji – gdzie poszczególne obciążenia sprawiały, że właściwie żaden element budynku nie mógł zostać wykonany w ten sam sposób.
Wierzchnią warstwę elewacji stanowić będą tynki mineralne o zróżnicowanej strukturze z licznym boniowaniem, a w części ekspozycyjno-biurowej – tynki mineralne z okładzinami elewacyjnymi ze szkła. Liczne daszki nad wejściami będą również wykonane ze szkła – na podkonstrukcji ze stali nierdzewnej.
Kąt połaci dachowych wynosi:
Pokrycie dachowe stanowić będą ocynkowane płyty stalowe, a w części parterowej, gdzie nachylenie dachu jest mniejsze – papa bitumiczna.
Konstrukcja budynku:
Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ok. 1070 m2.