11 – Przebudowa budynku biurowo-socjalnego

Realizację wykonano na potrzeby niemieckiej firmy produkującej i wypożyczającej kontenery. Przebudowywany budynek biurowo-socjalny przylega do hali produkcyjnej i jest z nią połączony funkcjonalnie. Zamierzenie budowlane miało na celu zmianę układu funkcjonalnego budynku, jego modernizację oraz przystosowanie do potrzeb inwestora.

Zmieniając układ funkcjonalny obiektu wyburzono większość istniejących ścianek działowych oraz dokonano zmiany i zwiększenia ilości otworów okiennych.

W parterze budynku wykonano: pomieszczenie ekspozycji z przyległym pomieszczeniem biurowym i kącikiem socjalnym. W drugiej części budynku powstała cześć socjalno-sanitarna – dla pracowników hali produkcyjnej.

Na pierwszym piętrze zaaranżowano salę konferencyjną, pomieszczenia biurowe, część socjalno-sanitarną dla pracowników biurowych oraz serwerownię.

W elewacji frontowej budynku dominującą rolę odgrywa przeszklenie pionowe – tworzące jedną całość wraz z wejściem do budynku. Elewacje są urozmaicone dużymi taflami okiennymi oraz stonowanymi barwami.

Budynek został zaopatrzony w nowoczesne instalacje elektryczne, teleinformatyczne, co. i cw., wentylację mechaniczną oraz klimatyzację.

Zapraszamy też do obejrzenia projektu przebudowy budynku oraz prowadzonych w nim prac budowlanych.Stan budynku przed remontem